• https://www.facebook.com/bursaseyirdefteri/
  • https://twitter.com/bursed25

                                                               

Mahmut Celal Özmen

Hava Durumu
Videolar
Mahmut Celal Özmen
Sokak Fotoğrafçısı
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
HER AY BİR KİTAP
Bursa'da Keyifli Bir Günün Hikayesi
Güne, keyifli bir doğa keşfiyle baladım. Şehirden çok uzaklaşma imkanım maalesef olmadığından, şehrin orta yerinde kalmış doğal ortamlarda çıktım keşfe.. 

Bendeniz iyi bir avcıyım!
Fakat silahım fotoğraf makinesi. Çiçekleri, gülleri koparmayada asla kıyamam dolayısıyla doğadan size bir kaç çiçek, böcek, gü, ördek ve göll fotoğrafları getirebildim sadece. 

Aslında sizinde bunları, yol kenarlarında, park ve bahçelerde sık sık gördüğünüzü biliyorum. Ancak ben onlara çok çok daha yakınlaşmaya, daha yakından görüp fotoğraflamaya çalıştım.

Sözü daha fazla uzatmayacağım, işte sizin için fotoğrafladığım bir kaç güzellik.


Bu gün, yolum bir ara, Sönmezdeki, Bursa’nın en büyük kitapçısı BKM’ye düştü. Fonda harika bir müzik, raflar arasında dolaşmaya başladım.

Raflarda binlerce kitap.. Süslü-alımlı kapakları, etkileyici isimleriyle; kimileri el sallıyor, kimileri göz-kaş işaretleriyle dikkatimi çekmeye çalışıyor, kimileride yanlarına yaklaştığımda, esrarengiz şeyler fısıldıyorlardı kulağıma! Bazıları ise çok daha cüretkârdılar, illa beni al, beni oku diye durmadan ısrar etmekteydiler! 


Seçmekte oldukça zorlansam da, birkaç kitap alıp, kitaplar arasında, birkaç masadan oluşan kafe tarzı bölüme geçtim. Allah’tan boş bir masada varmış. 

Çay, kahve vs içeceklerin servis edildiği kafenin, sempatik emektarı Türel Beyin, özel harman tavşan kanı çayımı yudumlarken, bir yandan seçtiğim kitapları inceliyor, bir taraftan da, raflar arasında ilgiyle kitapları inceleyen cıvıl cıvıl gençleri ve yaşını başını almış kitap kurtlarını izliyordum. 
İşte BKM’nin müdavimlerinden, en meşhur kitap kurdu-dostu Sayın Mahmut Celal Özmen’de her zamanki gibi burada. 

Şehrin, yoğun dalgalı, karmaşık ortamlarında, bir nefeslikte olsa, karmaşadan kaçıp sığınılabilecek dingin limanlar vardır. İşte şuan o limanlardan birisinde, BKM’deyim, ne güzel!

Ve bir kaç karede şehirden. Yeşil'den Yıldırıma bir atış, yeni yapılan hastane inşaatından bir kare ve Ulu Cami önünden..

 ve son olarak doğadan keyihli bir video, fonda harika bir müzikle


  
985 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Her Ay Bir KİTAP

www.massiftasarim.com
E-Mas Reklam
Son Dakika Haberler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.853828.9694
Euro31.088531.2131
sanalbasin.com üyesidir
Duyuru
Bursa Seyir Defterinde; Bursa hakkında makaleler, gezi ve tanıtım yazıları, etkinlik ve duyurular (sergi, konser, konferans, panel v.s) kültür sanat haberleri, fotoğraf albümleri, videolar, Bursa Medya Portalı (Bursa Gazete-Dergi manşetleri, linkleri) yer alacaktır. Bursa Seyir Defteri, Bursa hakkında sözü-çalışması olan herkese açıktır.