• https://www.facebook.com/bursaseyirdefteri/
  • https://twitter.com/bursed25

                                                               

Mahmut Celal Özmen

Hava Durumu
Videolar
Mahmut Celal Özmen
Sokak Fotoğrafçısı
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
HER AY BİR KİTAP

YILDIRIM’DA DÖNÜŞÜM HIZ KESMİYOR

Yıldırım Belediyesi, bir taraftan ilçenin kaderini değiştirecek kentsel dönüşüm hamlelerini planlarken diğer taraftan da kaynakları doğru kullanarak önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Yıldırım Belediyesi, ‘2022 Tapu ve Dönüşüm Yılı’ çalışmaları kapsamında imar uygulama projelerini hız kesmeden sürdürüyor. Piremir Mahallesi’nde özel sektör eliyle gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesi kapsamında 33 bina ve 60 bağımsız bölümden oluşan sağlıksız yapıların yıkım çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Piremir Mahallesi’ndeki mevcut yolun genişletileceğini söyledi. Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak imar uygulama planlarını bir bir hayata geçirdiklerini belirten Başkan Yılmaz, “Yıldırım’ın dört bir tarafında, sadece binaları değil yaşamı değiştirecek önemli kentsel dönüşüm planlarımız var. Hem kamu eliyle, hem özel sektör eliyle, hem de kamu-özel sektör ortaklığıyla Yıldırım’ı dönüştürecek ve geleceğe taşıyacağız” dedi.

8 MİLYON TL’LİK TASARRUF Piremir Mahallesi’nde özel sektör eliyle gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesinde 33 bina ve 60 bağımsız bölümün yıkımının gerçekleştirileceğinin aktaran Başkan Yılmaz, “Yıldırım için yaptığımız her işte ince eleyip sık dokuyup, yıllar sonrasını da hesaba katarak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda ‘doğru plan- doğru uygulama ‘prensibimizle kamu kaynaklarını israf etmeden önemli işlere imza atıyoruz. Piremir Mahallesi’nde gerçekleştireceğimiz imar uygulaması ile 4 bin metrekare konut alanı elde ederken yaklaşık değeri 8 milyon olan yol alanını da tek kuruş kamulaştırma bedeli ödemeden ilçemize kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Yıldırım için büyük düşünüyor ve büyük dönüşüyoruz” diye konuştu.

135 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Her Ay Bir KİTAP

www.massiftasarim.com
E-Mas Reklam
Son Dakika Haberler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
sanalbasin.com üyesidir
Duyuru
Bursa Seyir Defterinde; Bursa hakkında makaleler, gezi ve tanıtım yazıları, etkinlik ve duyurular (sergi, konser, konferans, panel v.s) kültür sanat haberleri, fotoğraf albümleri, videolar, Bursa Medya Portalı (Bursa Gazete-Dergi manşetleri, linkleri) yer alacaktır. Bursa Seyir Defteri, Bursa hakkında sözü-çalışması olan herkese açıktır.