• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bursaseyirdefteri/
  • https://twitter.com/bursed25

                                                               

Mahmut Celal Özmen

Hava Durumu
Videolar
Mahmut Celal Özmen
Sokak Fotoğrafçısı
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

İçim Sıkılıyor Heykeli ve Köylü Pazarı

Yetkili, heykelin isminin “İçim Sıkılıyor” olduğunu söylemiş!

Bursa Nilüfer’de Beşevler Köylü Pazarındayız 

Bugün, Yazar Mahmut Celal Özmen Beyle beraber Beşevler pazar yerinde her hafta çarşamba günleri kurulan Köylü Pazarını ziyaret ettik.Pazar içerisindeki 
Yörük Çadırında, hanımların hazırladıkları oldukça lezzetli bazlamanın tadına baktıktan sonra Pazarı gezdik. Köylerden getirilen doğal ürünlerle oldukça zengin, dopdolu bir pazar.  

Daha fazlası için buyurun videomuzu izleyelim.  


Kara Fatma Meydanının alt tarafında küçük bir park var. Çok hoş bir yer, günün en sıcak zamanında bir vaha gibi, doğal bir klima çalışıyormuşçasına serinletici bir ortam.

İçim Sıkılı yor Heykeli

Burada birde ilginç bir heykel bulunmakta! Büyük bir emek harcanarak yapıldığı her halinden belli ancak hiçbir şeye benzemiyor!Serinlemek için parka girenlere ve yakınlardaki esnaflara sordum; bu heykeli neye benzetiyorsunuz veya bu heykel ne ifade ediyor diye. Kimsenin bununla ilgili hiç fikri yoktu. Parkın çok yakınlarında ikamet etmekte olduğunu söyleyen bir vatandaşa rastladım. O, bu heykel parka yerleştirirken burada bulunmaktaymış ve heykeli yerleştirenlerin başında bulunan yetkiliden heykel hakkında bilgiler almış. Yetkili, heykelin isminin “İçim Sıkılıyor” olduğunu söylemiş! 
 

Buyurun hazırladığımız video izleyelim ve bu anlamsız heykelin sırrını çözmeye çalışalım!  


Bence buna harcanan zamana ve emeğe yazık! Estetik veya görsel yönden hiçbir güzelliği olmadığı gibi ne ifade edilmeye çalışıldığı da anlaşılmamakta!  Dağdan büyükçe bir kaya getirip bunun yerine konulsaydı, buraya daha hoş bir güzellik katardı herhalde.       

382 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Her Ay Bir KİTAP

www.massiftasarim.com
E-Mas Reklam
Son Dakika Haberler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.31708.3504
Euro9.88379.9233
sanalbasin.com üyesidir
Duyuru
Bursa Seyir Defterinde; Bursa hakkında makaleler, gezi ve tanıtım yazıları, etkinlik ve duyurular (sergi, konser, konferans, panel v.s) kültür sanat haberleri, fotoğraf albümleri, videolar, Bursa Medya Portalı (Bursa Gazete-Dergi manşetleri, linkleri) yer alacaktır. Bursa Seyir Defteri, Bursa hakkında sözü-çalışması olan herkese açıktır.