• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bursaseyirdefteri/
  • https://twitter.com/bursed25

                                                               

Mahmut Celal Özmen

Hava Durumu
Videolar
Mahmut Celal Özmen
Sokak Fotoğrafçısı
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Hüdavendigar Parkta Uçar Martılar

Bursa, çarpık şehirleşme yönünden büyük darbeler yeyip hayli hırpalansa da son yıllarda Şehre güzel şeylerde yapılmaktadır.

Onlarca müze ve birçok parkla, Şehir hem kültürel hem de doğal güzelliklerle süslenerek, insanlara nefeslenebilecekleri ortamlar oluşturulmaktadır.  

Hüdavendigar Park, son zamanlarda Bursa’ya katılmış çok önemli değerlerden birisidir. Şehrin orta yerindeki Kültür Parkı oluşturanları rahmetle yad ettiğimiz gibi Hüdavendigar Parkı kuranları ve parkın daha da güzelleştirilmesi için halen gayret sarf edenlere de şükranlarımızı sunuyoruz.  

Bugün yolumuz bu parka düştü ve birçok fotoğrafla beraber video çekimleri de yaptık. Parkın tadını insanlardan çok martılar çıkarmaktaydılar. Parkın ortasından akan Nilüfer Deresi bir deniz kıyısı gibi martılarla doluydu. Uçuşan, suda oynaşan martılar parka ayrı bir güzellik katmaktaydılar. 

Lafı fazla uzatmayacağım; hazırladığımız videoyu izleyerek tabiatın-doğanın keyfini bir nebzecikte olsa yaşayacağınızı umuyorum.  

Son olarak, Hüdavendigar Park’tan bakarken, Kelleştirilen Kent Ormanının Tepesinin” görüntüsü karşısındaki üzüntümü de belirtmek istiyorum. Bana göre Kent Ormanının yeni hali hiç iyi olmamıştır.

Bu konuyla ilgili görüşlerimi daha sonra paylaşmak umuduyla, şimdilik hoşça kalın. 
Videomuzu da lütfen mutlaka izleyiniz ve youtube kanalımıza abone olmayı da unutmayınız.   


426 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Her Ay Bir KİTAP

www.massiftasarim.com
E-Mas Reklam
Son Dakika Haberler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.31708.3504
Euro9.88379.9233
sanalbasin.com üyesidir
Duyuru
Bursa Seyir Defterinde; Bursa hakkında makaleler, gezi ve tanıtım yazıları, etkinlik ve duyurular (sergi, konser, konferans, panel v.s) kültür sanat haberleri, fotoğraf albümleri, videolar, Bursa Medya Portalı (Bursa Gazete-Dergi manşetleri, linkleri) yer alacaktır. Bursa Seyir Defteri, Bursa hakkında sözü-çalışması olan herkese açıktır.