• https://www.facebook.com/bursaseyirdefteri/
  • https://twitter.com/bursed25

                                                               

Mahmut Celal Özmen

Hava Durumu
Videolar
Mahmut Celal Özmen
Sokak Fotoğrafçısı
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Bursa Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi GETAT

Sağlık Bakanlığı'ndan Bursa'ya Önemli Bir Sağlık Merkezine Daha.


Çekirge’deki Askeri Hastane Sağlık Bakanlığı’na devredildikten sonra, Dağlıca'da şehit olan Kahraman Yarbay İlker Çelikcan'ın ismi verilerek Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı.  


Geçen gün bir işim dolayısıyla oraya gittim. Çıkışta, Çekirge Devlet Hastanesine uğrayacağımdan arka kapısından çıktım. Arkada tarafında, peyzaj düzenlemesi güzelce yapılmış bir bahçesi bulunmakta. Daha önceleri buradan geçerken, askeriye zamanından kalma eski bir yapının sökülüp yerine yeni bir bina yapılmakta olduğunu görüyordum ve şimdi karşımda inşaatı tamamlanmış, asırlık çam ağaçlarının arasında beyaz renkli hoş bir bina bulunmaktaydı. 


Dikkatle baktım kapısının üzerinde GETAT yazılı bir tabela bulunmaktaydı. Merak ettim, içeri girdim, genç bir Hanımefendi karşıladı ve burası hakkında bilgiler verdi. Açılımı; Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp olan GETAT, modern tıp hizmetlerinin yanında, ozon, mezoterapi, homeopatifitoterapi, kupa tedavisi (hacamat), proloterapi, akupunktur, sülük, hipnoterapi ve apiterapi uygulamalarında tamamlayıcı sağlık hizmetleri alanında hizmet veren Türkiye'nin en kapsamlı aynı zamanda alanında örnek ve öncü olması planlanan bir merkezmiş.   


Bu Merkezde, ağrı tedavisinde, uyku bozukluklarında, kilo verdirme ve sigara bıraktırmada akupunktur; depresyon, anksiyete (kaygı bozuklukları), panik atak, obezite ve sigara bağımlılığında hipnoz; ağrı tedavisinde destek amaçlı mezoterapi, diyabet, dolaşım bozukluğu, astım gibi hastalıklarda ozon tedavisi başta olmak üzere çeşitli yöntemler, tıbbi tedaviye destek amaçlı kullanılmaktaymış ve tedavi hizmetleri, alanında özel eğitim almış, sertifikalı uzman doktorlar tarafından verilmekteymiş. 

Vatandaşlarımız, 0224 502 80 60-61 numaralı telefonlardan başvurarak muayene için randevu alabilirler. 

1135 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Her Ay Bir KİTAP

www.massiftasarim.com
E-Mas Reklam
Son Dakika Haberler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.62898.6635
Euro10.122010.1626
sanalbasin.com üyesidir
Duyuru
Bursa Seyir Defterinde; Bursa hakkında makaleler, gezi ve tanıtım yazıları, etkinlik ve duyurular (sergi, konser, konferans, panel v.s) kültür sanat haberleri, fotoğraf albümleri, videolar, Bursa Medya Portalı (Bursa Gazete-Dergi manşetleri, linkleri) yer alacaktır. Bursa Seyir Defteri, Bursa hakkında sözü-çalışması olan herkese açıktır.