• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bursaseyirdefteri/
  • https://twitter.com/bursed25

                                                               

Mahmut Celal Özmen

Hava Durumu
Videolar
Mahmut Celal Özmen
Sokak Fotoğrafçısı
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Sıradışı Çalışanlar

iyilik ve güzelliklerle de mesailerini +1’lerle tamamlamanın hazzını yaşayan, çalışkan-güzel insanlar vardır! Ben bunlara “Sıra Dışı Çalışanlar” diyorum.

Ömer VAR;Sıra dışı bir Çalışan”, Vatan-Millet-Devlet mevzularında çok hassas ve bu değerlere karşı yapılan en ufacık bir hakaret veya yanlış karşısında, tavizsiz, hemen müdahale etmekten çekinmeyen, Vatan-Millet-Devlet sevdalısı gözükara bir vatandaş, iyi bir dost, sıcakkanlı ve güler yüzlü bir arkadaş, güzel bir baba ve sadık bir eş!   

Dahası da var; satır aralarına, incelikle işlenmiş çok hoş ve özel mesajlarıyla ve diğer paylaşımlarıyla, sanal aleme de renkli kişiliğini yansıtmayı başarabilmiştir. Ömer beyi, çalıştığı ortamda uzun süredir gözlemlemekteyim. Bu ortamda görev yapan birçok arkadaşımız gibi Ömer beyinde, “sıra dışı çalışanlar” tarifine uyan karakterde bir kişiliğe sahip olduğu kanaatine vardım ve Ömer Bey nezdinde, “sıra dışı çalışanların” özelliklerini yazdıktan sonra, Ömer Var’ın, yukarıda bahsettiğim sosyal medya paylaşımlarından seçtiğim yazı ve fotoğraflara yer vereceğim.
 


Sorumluluk üstlenmeye adeta zorlayan, sadakatli, fedakâr ve vefakâr kişilikte bir yapıya sahip olmaları nedeniyle, görev yaptıkları kurumlarda, işlerin daha iyi yürümesi için kendilerinden istenilenden de fazla katkı sağlamak amacıyla, çoğu kişinin almaktan kaçındığı sorumlulukları yüklenmekten çekinmeyen ve her gün rutin görevlerini başarıyla yapmakla beraber, yaptıkları iyilik ve güzelliklerle de mesailerini +1’lerle tamamlamanın hazzını yaşayan, çalışkan-güzel insanlar vardır! Ben bunlara “Sıra Dışı Çalışanlar” diyorum.  


Sıra Dışı Çalışanlar

-Bir çalışanın; vaktinde işyerine gelip, görevinin başında olması, vazifesini, iş yerinin kurallarına göre düzgünce yapması ve mesaisinin bitiş saatine kadar görev yerini terk etmemesi, doğru ve iyi bir davranıştır ancak takdir veya tebrik gerektiren bir durum değildir.  

-Böyle davrananlar, sorumluluklarını bilen ve görevlerini yapan, sorunsuz fakat “sıradan” birer çalışanlardır sadece!   

-Çünkü her çalışan zaten normalde böyle olmak zorundadır! Eğer böyle davranmıyorsa, yani vaktinde görevinin başında olmuyor, vazifesini layıkıyla yapmıyor ve henüz mesaisini tamamlamadan iş yerini terk ediyorsa, bu kişi, aldığı ücreti hakketmediği gibi, yanlış yapmakta hatta suç işlemektedir!   


-Birde “sıra dışı çalışanlar” vardır ki; bunlar, “sıradan” çalışanlarla ortak özellikleri olan, rutin görevlerini doğru-düzgün yapmalarının yanı sıra, onlara göre çok daha özverili çalışmaları, daha hoşgörülü ve yardımsever olmaları ve   sorumluluk üstlenmek hususunda daha cesurca davranmaları sebepleriyle diğerlerine fark atmaktadırlar. 

-Sıra dışı çalışanlar”; işyerlerinde, işlerin sürekli yolunda gitmesine katkı sağlamak için yoğun gayret sarf ederler. Görevli ve sorumlu oldukları alanlarda olduğu gibi sorumlulukları dışındaki işlerde de işlerin yürümesinde bir aksaklık gördüklerinde, bunun giderilmesi hususunda hemen etkin girişimlerde bulunurlar!  

-Sıra dışı çalışanlar”; görev yaptıkları yerde, vatandaşların yardım talepleri karşısında da en ufak bir tereddüt veya üşengeçlik göstermeden ellerinden geleni yaparlar, kendilerini aşan bir konuda herhangi bir taleple karşıladıkları durumda ise bunu ivedilikle ilgili ve sorumlu mercilere iletirler.   

-İşleriyle ilgili sorumluluk üstlenmekten hiçbir zaman çekinmezler!  

-Üstleriyle ve çalışma arkadaşlarıyla da saygı ve sevgiye dayanan çok olumlu bir iletişim kurma becerisine sahiptirler!   

-Sıra dışı çalışanlar”; görevleri esnasında, görevli ve sorumlu olmadıkları konularda da çalışma arkadaşlarına ve bulundukları ortamda yardıma ihtiyacı olan insanlara imkanları nispetinde yardımcı olarak her gün mesailerini +1’lerle tamamlama başarısı göstererek takdir, tebrik ve teşekkürü hakkederler!


Ve Ömer Var'ın "sıradışı sosyal medya paylaşımlarından birkaçı!"
“Vatan sevgisi imandandır”
Anası bir Yiğit doğurmuş,
Vatan aşkıyla yoğurmuş. 
Çekilsin soysuz itler aradan,
Heybetine Asalet vermiş Yaradan,
#ÖmerHalisDemir 

Ç
akalların ve kahpelerın aramızda çoğalmasına rağmen, delikanlı olup ekmeğine koşturan dostlara selam olsun. GÖNÜLLERE GIRMEK HİÇ VE HİÇ KOLAY DEĞİL SEN SEVILIYORSUN HOCAM 
SEN ANLAT KARADENIZ BEN ANLATINCA KAFASI GÜZEL DİYOLAR 


Hayattayken, 

İnsanca yaşamayı unutmayın 

Bir bakmışsın saat üç 

Bir bakmışsın saat hiç...! 
576 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Her Ay Bir KİTAP

www.massiftasarim.com
E-Mas Reklam
Son Dakika Haberler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.31708.3504
Euro9.88379.9233
sanalbasin.com üyesidir
Duyuru
Bursa Seyir Defterinde; Bursa hakkında makaleler, gezi ve tanıtım yazıları, etkinlik ve duyurular (sergi, konser, konferans, panel v.s) kültür sanat haberleri, fotoğraf albümleri, videolar, Bursa Medya Portalı (Bursa Gazete-Dergi manşetleri, linkleri) yer alacaktır. Bursa Seyir Defteri, Bursa hakkında sözü-çalışması olan herkese açıktır.