• https://www.facebook.com/bursaseyirdefteri/
  • https://twitter.com/bursed25

                                                               

Mahmut Celal Özmen

Hava Durumu
Videolar
Mahmut Celal Özmen
Sokak Fotoğrafçısı
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
HER AY BİR KİTAP

İyilerin ve İyiliklerin Hikâyesi

Çekirge Devlet Hastanesi Güvenlik Görevlisi Hakan Kükürtcü

Hakan Kükürtcü, Çekirge Devlet Hastanesi Acil Servisinde, yıllardır asli görevi olan, "Güvenlik Görevlisi" vazifesini başarıyla yerine getirmekle beraber,  bir deyim vardır ya, 'üstüne vazife olmayan işleri' dahi, hiç üşenmeden, vatandaşa yardımcı olmak ve hastanede işlerin daha iyi yürümesine katkı sağlamak amacıyla büyük bir gayret ve içtenlikle yapmaktadır.

Bahsettiğimiz deyim, genellikle olumsuz durumlarda söylenir. Ancak biz, bu güzel arkadaşımızın, herhangi bir çıkar ummadan, samimi bir içtenlikle yapmış olduğu güzellikleri vurgulamak için bu deyimi bilerek kullandık.Kendisiyle beraber fotoğraf çektirdiğimizde, hakkında böyle bir yazı yazacağımızı bırakın da, bu fotoğrafı paylaşacağımızı bile söylememiştik.
İnsanların çalışmış oldukları yerlerde, görevlerini doğru-düzgün yapmaları zaten normalde vazifeleridir. Yani bir insan vaktinde işinin başına geliyor, görevini usullere göre yapıyor ve mesaisini tamamladığında da çıkıp gidiyorsa, bu doğru bir davranıştır ancak takdir veya tebrik gerektiren bir durum değildir.

Önemli olan +1'le görevini ifa etmektir. Arkadaşımız Hakan Kükürtcü'nün, her gün görevine eklemiş olduğu +1'ler den bir örnekle konuyu birazcık açalım.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Hakan Kükürtcü'nün, Hastanede vazifesi, güvenlik görevlisidir. Ancak O, Hastane kapısında, yatalak veya yaşlı bir hastayı araçtan indirmeye çalışanları gördüğünde, görevi olmamasına rağmen, büyük bir özveriyle hemen koşup yardımcı olmakta, gerekiyorsa hastayı araçtan almak için aracın yanına, tekerlekli sandalye veya sedye çekmekte, samimi ve içten davranışlarla, telaşlı veya öfkeli olan hasta yakınlarını yatıştırmaktadır.

-          İşte bu, +1'dir!

Yöneticilerine ve çalışma arkadaşlarına, saygı ve sevgi göstermesi, alçakgönüllü, vefakâr ve fedakâr olması, hasta ve hasta yakınlarına merhametli ve şefkatli davranması, işte bunlarda, Hakan Kürkürtçü kardeşimizin diğer +1’lerinden bir başka örnektir.

Tüm bunlardan dolayı, Hakan Kükürtçü’yü, en kalbi duygularla, tebrik edip, şükranlarımızı sunuyor ve alkışlıyoruz.

Yaşamı boyunca; iş hayatında ve özel yaşamında da, başarılarının daim olması dileklerimizle beraber,   sevdikleriyle birlikte, nice iyilikler ve güzelliklerle dolu, sağlıklı-sıhhatli ömürler diliyoruz.

İyi olan, iyilik yapan ve samimi bir çabayla hizmet edenler, mutlaka takdir edilmeli ve bu iyi halleri oldukça geniş kitlelere duyurulmalıdır! Çünkü bu onların yaptıkları iyiliklerde ve iyi işlerde daha da azimli ve samimi olmalarını sağlamakla beraber, başkalarını da onlar gibi iyi olmaya özendirecektir.

Takdir ve teşekkür etmek; iyileri mutlu edip, iyilikler hususundaki azimlerini artıracağı gibi onları daha önemli iyilikler ve iyi işler içinde motive edecektir.

1057 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Her Ay Bir KİTAP

www.massiftasarim.com
E-Mas Reklam
Son Dakika Haberler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.657113.7118
Euro15.399315.4610
sanalbasin.com üyesidir
Duyuru
Bursa Seyir Defterinde; Bursa hakkında makaleler, gezi ve tanıtım yazıları, etkinlik ve duyurular (sergi, konser, konferans, panel v.s) kültür sanat haberleri, fotoğraf albümleri, videolar, Bursa Medya Portalı (Bursa Gazete-Dergi manşetleri, linkleri) yer alacaktır. Bursa Seyir Defteri, Bursa hakkında sözü-çalışması olan herkese açıktır.